טיפול זוגי

זוגיות טובה כוללת מחויבות ליחסים, חברות, אמפתיה, אכפתיות ותמיכה הדדית. נישואים מאושרים מאפשרים לכל אחד מקום משלו בו ירגיש חלק אך גם נפרד, מרחב בו יוכל לאזן בין העצמי ל"ביחד", בין ההורות לזוגיות ובין המחויבות לעבודה לבין המחויבות למשפחה. זוגיות טובה, משפיעה על איכות החיים שלנו ומאפשרת להתמודד עם עיסוקים שונים מתוך תחושת ביטחון והגשמה.

כל זוגיות, גם היציבה והבטוחה ביותר, ניצבת מידי פעם בפני קשיים והתמודדויות לא פשוטים, בשל אירועי חיים שונים, שחיקה ושאר שינויים. קבלת החלטות ביחס לכיווני התפתחות, אופן חלוקת הנטל בחיים המשותפים, או עמדות ביחס לגידול הילדים, כל אלו ואחרים עשויים להיות מקור לקונפליקטים וחיכוכים.

"בחייה של משפחה, בשביל לקום ולעשות מעשה יש צורך באחד מן השניים: קרע גמור בין בני הזוג, או תמימות דעים אוהבת. אך בשעה שיחסי הזוג אינם ברורים, ואין ביניהם לא זה ולא זה, אי אפשר לעשות כלום" - לב טולסטוי

תהליך הטיפול הזוגי

טיפול זוגי הינו מסע משותף בו נייצר יחד מרחב בטוח ומוגן לשיחה, לשיתוף ברגשות, ולהתמודד יחד עם משברים. במסגרת הייעוץ הזוגי תוכלו להכיר בכוחות שלכם ולנצלם על מנת להחזיר את תחושת האינטימיות לקשר הזוגי. נקודת המוצא בטיפול היא כי אדם הינו תמיד חלק ממערכת יחסים רחבה יותר, ולפיכך ההתמקדות בטיפול אינה בפרט, באחד מכם, אלא במערכת היחסים שלכם.

איתור מדויק של הקושי המצוי בבסיס הקונפליקט הזוגי, יאפשר לכם להבין האחד את השני טוב יותר, לגלות אמפתיה, לשלב בין רגש לשכל, לחבר בין העבר להווה, וכל זאת במטרה  להבין את מה שקורה לכם וליצור שינוי בהתנהלות.

זוגיות טובה אינה שונה מכל מערכת יחסים אחרת. כשהיא מוזנחת, הזוגיות דועכת ומתכלה, אולם כשמשקיעים בה, היא מתפתחת ומשגשגת – ולשם כך נדרשת השקעה של אנרגיה, זמן, טכניקה טובה ומיומנויות שניתנת ללמידה.

"בלב ליבו של הקושי נמצאת ההזדמנות" - אלברט איינשטיין

באלו מצבים כדאי לפנות לטיפול זוגי  ?

1. כשהתקשורת בינכם לקויה ואתם נמצאים במצב של מאבקי כוח ושליטה.
2. כשעולה שאלה של התאמה והסתגלות לקראת נישואין והורות.
3. כאשר נראה שהציפיות האחד מהשני אינן תואמות.
4. כאשר אתם מרגישים שחיקה בחיי האהבה והמין ותחושת ריחוק מחליפה את חווית האינטימיות הזכורה לכם.
5. כאשר יש חילוקי דעות ביחס לגידול הילדים או חילוקי דעות משפחתיים.
6. במקרים של גילוי בגידה, אלימות או משבר אמון.
7. כשיש מחשבות על פרידה או כשאתם כבר בתהליכי הגירושין וזקוקים למרחב בטוח ומוגן לשיחה על נושאים חשובים כמו ילדים.